• facebook
Małe jest piękne – klasyczne kolczyki sutasz

Małe jest piękne – klasyczne kolczyki sutasz

Do tej pory tworzyłam raczej większe kolczyki sutasz. Kiedy jednak potrzebowałam na już małych, skromnych, czarnych kolczyków, musiałam się przemóc i stworzyć coś delikatnego. I nie żałuję. Stworzyłam formę klasyczną, której centrum stanowi kamień naturalny – kulka 10-12 mm. Kolczyki uzupełniałam szklanymi perłami i kroplami szklanymi lub kryształowymi. Oprócz czarnych uszyłam jeszcze kolczyki czerwone i niebieskie.

Po kolei. Czarne, wykonane ze sznurka Pega, koralików Toho, pereł szklanych, kulki jadeitu i kropli onyksu. Zapinanie – wkrętki.

czarne kolczyki sutasz

Kolczyki czerwone powstały na zamówienie Ani, wielbicielki tego koloru. Uszyłam je tradycyjne ze sznurków Pega, koralików Toho, szklanych pereł. Najważniejszymi elementami kolczyków stały się kulki jadeitu marmurkowego i szklane krople pięknie odbijające światło.

czerwone kolczyki sutasz

czerwony sutasz

I na koniec mój ulubiony kolor :) Niebieski, konkretnie połączenie sznurków chabrowych i granatowych Pega. Do tego jeszcze kilka Toho, szklane perły. W centrum umieściłam fasetowane jadeity, a wykończeniem jest zwisający kryształek opalizujący w kolorach niebiesko-granatowo-czarnym.

chabrowy sutasz

niebieski sutasz

I wszystkie razem:
kolczyki sutasz

kolczyki sutasz

Które podobają Wam się najbardziej?

K.

Zostaw odpowiedź