• facebook
Giełda Minerałów i Biżuterii

Giełda Minerałów i Biżuterii

Sobotnie popołudnie spędziłam na spacerach po Międzynarodowej Giełdzie Minerałów i Biżuterii, która gościła w Krakowie. Bilety wygrałam w konkursie, więc mogłam korzystać z jej dobrodziejstw bez opłat :)
Po raz pierwszy miałam okazję oglądać tak dużo pięknych i niepowtarzalnych minerałów, kamieni szlachetnych i półszlachetnych w jednym miejscu. Musiałam mocno się pilnować, by nie wydać całej wypłaty na sznury kamieni :) Ale nie wyszłam z pustymi rękoma :D Udało mi się za niewielkie pieniądze upolować duże kaboszony (ok. 5-6 cm wysokości) piasku pustyni i nocy kairu, oraz kilka mniejszych – niesamowity błękitny plaster agatu, ametyst, tygrysie oko. W sam raz na nowe wisiory, w głowie już mi się klarują pomysły na nie.
Oprócz minerałów można było podziwiać i kupić piękną biżuterię. Moją szczególną uwagę przykuły prace pani Korneli Kubinowskiej (sunflowerart.pl). Pani Kornelia specjalizuje się w technice wire-wrapping. Jej biżuteria jest piękna, niepowtarzalna i bardzo dopracowana. Na żywo wygląda jeszcze lepiej niż na zdjęciach.
Kolejną biżuterią, która wpadła mi w oko była autorstwa Katarzyny Koźmic (facebook.com/bijouxKK). Filigranowe kolczyki wykonywane są z ręcznie barwionej i kształtowanej masy. Są to miniaturowe dzieła sztuki.
Zapraszam do obejrzenia małej fotograficznej relacji z tego wydarzenia.

Karolina

Zostaw odpowiedź