• facebook
Czapki i kominy na humorzastą wiosnę

Czapki i kominy na humorzastą wiosnę

Wiosna bywa humorzasta. Dlatego w zanadrzu trzeba mieć coś cieplejszego dla maluchów. Jakiś czas temu uszyłam dla dwójki małych rozrabiaków zestawy czapka i komin. Do ich uszycia użyłam bawełny oraz polaru. Dla dziewczynki wybrałam zestaw: czerwony polar i granatowa bawełna w białe gwiazdki. Chłopiec z kolei dostał zestaw z szarego polaru i białej bawełny w rowery i sowy, jeden z popularniejszych motywów ostatnich miesięcy. To był mój pierwszy raz gdy szyłam zarówno czapli, jak i kominy. Przy tym ostatnim trochę się namęczyłam, zanim odkryłam, jak prawidłowo je wywracać ze strony lewej na prawą :) Oczywiście zarówno komin jak i czapka są dwustronne, można więc je nosić na dwa sposoby i/lub wywijać

A oto efekty:

Zestaw chłopięcy:

czapka dziecięca chłopięca

czapka dziecięca dziewczęca

komin dziecięcy

czapka handamade

 

 

Zestaw dziewczęcy:komin dla dziecka

jak uszyć komin

jak uszyć czapkę

czapka dziecięca

komin dziecięcy

 

 

4 komentarzy

 1. ~Magda Zet · 4 lutego 2016 Odpowiedz

  Witam, czapeczka jest uszyta z bawełny i polarku? pytam bo chce swojemu szkrabowi uszyć i nie wiem czy bawełna się nadaje do tego ;)

  • Karolina · 4 lutego 2016 Odpowiedz

   Jak najbardziej bawełna się nadaje na czapki, bo jest naturalna i główka malucha nie spoci się nadmiernie ze względu na sztuczny materiał. Połączenie polaru i bawełny się sprawdza :)

 2. ~Magda Zet · 4 lutego 2016 Odpowiedz

  a ile w szerokości mam zrobić jak synek ma 50 cm ? tyle samo czy 1-2 cm mniej?

  • Karolina · 4 lutego 2016 Odpowiedz

   Zawsze należy dodać 1-2 cm na zszycie materiału. Można też wziąć pod uwagę fakt, że maluch ciągle rośnie. Oczywiście trzeba wziąć pod uwagę rozciągliwość (lub jej brak) materiału. Jeśli materiał nie jest rozciągliwy to obwód główki+zapas na zszycie. A jak się rozciąga to zmniejszamy obwód proporcjonalnie do rozciągliwości dzianiny :)

Zostaw odpowiedź